Obserwatorzy

INFORMACJA!

Nie wyrażam zgody na kopiowanie treści oraz innych elementów z tego bloga. Wszystkie recenzje są mojego autorstwa!

5 grudnia 2014

Wielkie Buuum!Cześć!
Przed chwilą skończyłam czytać kolejną książkę jednego z moich ulubionych autorów, a mianowicie Nicholasa Sparksa. „Najdłuższa podróż” wywarła na mnie ogromne wrażenie, dlatego postanowiłam podzielić się moją Amatorską Recenzją. Po dłuższej przerwie w aktywnym czytaniu książek, czas na powrót z wielkim BUUUM!

Najdłuższa podróż, Nicholas Sparks (2014); literatura piękna

Nicholas Sparks, niespełna pięćdziesięcioletni amerykański pisarz, którego książki znane i lubiane są na całym świecie. O czym świadczy ilość sprzedanych egzemplarzy, a także przetłumaczenie jego książek w ponda 50 językach.
Któż z nas nie zachwycił się nad powieścią pt. „Pamiętnik”, ale także „Jesienna miłość”, „Noce w Rodanthe”, „Ostatnia piosenka”, „I wciąż ją kocham” czy „Szczęściarz”. Wielokrotnie po książki Nicholasa Sparksa sięgali również reżyserzy, którzy przenieśli na duży ekran, wspaniałe historie bohaterów jego powieści.

LubimyCzytać.pl
„Najdłuższa podróż”, zaczyna się w momencie, kiedy Ira Levinson – leciwy staruszek - jadąc samochodem, wpada w poślizg, przebijając się przez barierę ochronną i stacza się po skarpie. Ciężko ranny, świadom beznadziejnej sytuacji, w jakiej się znalazł, gotów jest pogodzić się ze swoim losem. Irze w przetrwaniu towarzyszy wyobrażenie jego zmarłej przed dziewięcioma laty żony –Ruth, które jest tak silne, aż niemal realne. Przywoływanie wspólnych wspomnień pomaga mu obudzić w nim wolę przetrwania.

W kolejnych rozdziałach poznajemy Sophię - studentkę ostatniego roku historii sztuki. Dziewczyna próbuje otrząsnąć się po zerwaniu i licznych zdradach swojego byłego chłopaka, który niejednokrotnie nachodzi dziewczynę i próbuje namówić do powrotu. Podczas imprezy sytuacja znowu się powtarza, jednak tym razem w obronie dziewczyny staje młody kowboj, Luke. To przypadkowe spotkanie, przeradza się w głębsze uczucie.
Tych dwoje  młodych ludzi różni tak wiele. Sophia wiedzie beztroskie życie w campusie, marzy o pracy w muzeum. Luke pracuje na rodzinnej farmie wraz ze swoją matką, poza tym bierze udział w zawodach rodeo, które umożliwiają mu spłacanie rat kredytu za zadłużoną farmę.

Para miewa swoje wzloty i upadki. Jednak prawdziwe zawirowania dopiero przed nimi.

Okropnie intrygująca książka!
Po raz kolejny Nicholas Sparks mnie nie zawiódł, a nawet dość mocno zaskoczył! Jeśli czytając wydaje Ci się, że znasz zakończenie książki, to właśnie – tak tylko Ci się wydaje! Do samego końca autor trzymał napięcie i tajemniczość, którą wprowadził już na samym wstępie.
Jestem po prostu zachwycona! Życzę sobie jako czytelnikowi i Panu Nicholasowi kolejnych takich powieści! Uważam, że to najlepsze dzieło, jakie wyszło spod jego pióra!


 "Dziwne, myślę sobie, jak układa się nasze życie. Przypadkowe sytuacje w połączeniu ze świadomymi decyzjami, czynami i mnóstwem nadziei mogą ukształtować przyszłość, która wydaje się z góry zaplanowana."

3 komentarze:

 1. Sparksa nie miałam przyjemności czytać, chociaż posiadam jedną książkę jego autorstwa, a właściwie dwie (niedawno zakupiłam na promocji), tylko mam nałóg i tak wypożyczania z biblioteki, mimo, iż w domu zalega mi tyle nieprzeczytanych książek, hmmm z Nowym Rokiem muszę to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki Sparksa, a z tego co piszesz, ta też powinna mi się podobać. Na pewno o nią sięgnę w najbliższym czasie. Tym bardziej, że w tym roku do kin wejdzie film na podstawie tej książki, a chciałabym ją najpierw przeczytać zanim obejrzę film :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
  Książkowe Wyzwania

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja prawdę nie kojarze autora. Ale może sięgnę po tę książkę

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się ogromnie, że tu jesteś:)
Nie pozwól zostać niezauważonym! Dodaj komentarz, na każdy z wielką ochotą odpiszę! :)
Pozdrawiam,
Ewelina♥